O mně

Zapálený fotograf, který sbírá ocenění v různých fotografických soutěžích a výstavách.

Jsem absolvent večerní fotografické školy, několika odborných workshopů a fotoexpedic. Zaměřuji se na krajinářskou fotografii a architekturu. Zabývám se ale také makrofotografii, infračervenou fotografií, reportážními dokumenty a portrétní fotografií.

Již od mala mě fotografie fascinovala a rád jsem sledoval vyvolávání analogových fotografií u nás doma. Při absolvování Střední průmyslové školy Zeměměřické jsem dále s tímto oborem přicházel do styku při práci s leteckou a pozemní fotogrametrií. Zde jsem si i poprvé sám zkoušel fotografie vyvolávat a zvětšovat. Od té doby jsem vždy nosil malý fotoaparát s sebou.

Před pár lety jsem si pořídil svou první digitální zrcadlovku a tomuto koníčku se začal věnovat znovu naplno a trávit s ním veškerý volný čas. Dnes fotografiemi přispívám do různých projektů, kalendářů, internetových galerií a věnuji se i lektorské činnosti.

S pokorou přijímám nové výzvy a jako technicky zaměřený člověk rád experimentuji, abych si rozšířil v tomto oboru své obzory a zkušenosti.

Samotná fotografie nezachycuje jen věcnou podstatu objektu, ale i emoce, pocity a náladu, a to všechno jen pomocí malování světlem.